Boyner’den Daha Ucuza Alışveriş Yapmak İçin Boyner İndirim Kodu Kullanımı

Türkiye’nin ilk çok katlı mağazasını kuran, en büyük ve köklü ailelerinden birisi olan Boyner bugün dev mağaza zincirlerine sahip olmasına rağmen dijital değişime en hızlı şekilde ayak uydurmaya çalışan markalardan birisi olmaya çalışıyor. Bunun sebebi, müşterilerin zamanla alışveriş alışkanlıklarında yaşanan değişikliğin yanında özellikle Türkiye’deki iş ve çalışma hayatından kaynaklanan 24 saatin yetersiz olması da sayılabilir.

Neden Online Alışveriş Tercih Ediliyor?

Kendinize şu soruyu soruyor olabilirsiniz. Mağazadan malı direkt olarak satıp parasını peşin almak varken Boyner gibi bir mağaza neden online alışverişe bu kadar yöneliyor? Nasıl oluyor da Boyner’in internet mağazası, en çok satış yapan Boyner mağazasını tek başına birkaç internet sunucusu ile geçebiliyor? Bunun sebebi aslında çok basit. Bir internet mağazası 7 gün 24 saat açıktır. Müşteriler kusursuz bir şekilde alışverişlerini yapabilirler ve tüm sipariş süreci uçtan uca bir kargo gönderimi ile sağlanır. Bu hem müşteriyi mağazaya gidip, seçenekler arasında boğularak, raflar arasında ürün aramaktan hem de zaman ve para anlamında bir çok yönde tasarrufa itiyor.

Boyner’den Online Alışveriş Nasıl Bu Kadar Ucuz Olabiliyor?

Bir boyner mağazası ortalama 5.000 metrekare civarında, bunun deposu, mağazanın dekorasyonu, kirası, elektrik faturası, personel gider, temizliği, stopajı ve diğer yan giderleri eklediğinizde bir ürünün satışından kâr elde edebilmek için, üretim maliyetlerinin üzerine ekstra maliyetler binerken online alışverişte sadece birkaç editör, birkaç sunucu ve iyi bir süreç yönetimi sayesinde bu ciddi masraflar ortadan kalkıyor. Masrafların ve giderlerin ortadan kalktığı noktada elbette daha fazla satış için artık hiçbir engel kalmadığından ciddi indirimlere gidilebiliyor. İşte bu aşamada Boyner indirim kodu devreye giriyor ve zaten indirimde olan ürünlere, sepete ekstra indirim, net indirim gibi avantajlar sunarak müşterilerin daha fazla alışveriş yapması sağlanıyor. Boyner indirim kodu masum küçük bir şey ve masummuş gibi görünse de aslında hem müşteri sadakati hem de müşteri memnuniyeti konusunda minimum yatırım ve efor ile maksimum dönüşün alındığı bir müşteri sadakati yöntemlerinden birisi diyebiliriz! Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir