kiğılı indirim kodu

Yılbaşı Milli Piyango Bileti Gibi Online Alışveriş Çekilişleri

Aslında sene içerisinde çokça zaman yapılan milli piyango çekilişi çok dikkat çekmez çünkü ikramiye yılbaşındaki kadar talep olmadığından o kadar büyük değildir. Ancak her insanın yılbaşında şansını denemek, yeni yıla yeni umutlarla ve hayallerle girmek için en az bir tane aldığı kâğıt parçasından başka bir şey değilse de talihlisinin yüzünü her zaman güldürür. Son geçen kanunlarla artık bu tarz çekiliş veya şans oyunlarından elde edilen gelirlere de vergilendirme gelmesiyle birlikte artık ikramiye kazananların birden ortaya çıkan akrabaları gibi devletimiz de birden gizli ortağımız olmaya çoktan başladı.

Eskiden markalar veya yeni mağaza açan insanlar çekiliş yapar ve insanların ilgisini çekerek daha fazla satışa, marka bilinirliğine yatırım yaparlardı. Mağazaların ve markaların online alışveriş sürecine geçişinden sonra daha fazla müşteri elde etmek için aynı strateji ve taktik kullanılmaya devam ediyor. Her ne kadar yılbaşı ikramiyesi kadar büyük olmasa da birçok mağaza çekiliş ile iPhone, iPad hatta bazıları spor araba bile dağıtıyor.

Çekilişle Pazarlama Taktiği Uygulamak

Online mağazalar çekilişi yaparken aslında birer kriter uyguluyorlar. Çekilişe katılan herkes en az bir ürün satın almak zorunda ve ürünün fiyatıyla ilgili olarak alt ve üst limitler bulunuyor. Türkiye’de genel ortama 50 TL veya 75 TL olarak belirlense de çekilişle dağıtılan hediyeler ve ödüller oldukça iyi görünüyor. Erkek giyimin en başarılı markalarından Kiğılı 2017 yılını bu anlamda oldukça iyi kullandı diyebiliriz. İnternet mağazasında günler önceden duyurduğu 2018 yılbaşına özel %50 indirim kampanyası, Kiğılı indirim kodu ve çekiliş kampanyasıyla oldukça fazla dikkati üzerine çekmeyi başardı. Üstelik bunu ciddi reklam bütçeleriyle değil sadece iyi bir dijital pazarlama ve planlama stratejisiyle yaptı.

 

Online Alışveriş En Çok Satış Yapan Mağazayı Geçince Ne Yaparsınız?

Peki Kiğılı neden durduk yere araba dağıtacak kadar online alışveriş yapan müşterilere bu kadar yöneldi? Bu bütçeyi nasıl sağlıyor? Çünkü Kiğılı internet mağazası tek başına Kiğılı mağazalarından, en çok satış yapanını tek başına geçmeyi başardı. Bir internet mağazası 7 gün 24 saat açıktır ve tek ihtiyacı olan birkaç sunucu ve iyi optimize edilmiş bir web uygulamasıdır. İşte bu sayede müşterilerine kapılarını her zaman açabilen Kiğılı online alışverişin farkına vararak bu alanda dünya trendlerini de takip edip müşterilerini olabildiğince alışverişe sevk etmeye çalışıyor ve bunu çok iyi bir şekilde başarıyor.

Başka Çekilişlerden Haberiniz Var Mı?

Eğer çalışan bir bireyseniz veya okuyorsanız ve sürekli bir koşuşturma içerisindeyseniz yolunuz mutlaka YemekSepeti ‘ne bir şekilde düşmüştür. YemekSepeti, online sipariş veren müşterilerine güçlü iş ortaklığı kurduğu Media Markt, Bilyoner, İdefix gibi mağazalardan YemekSepeti özel, YemekSepeti indirim kodu, YemekSepeti kupon kodu ve hediye çekleri dağıtıyor. Üstelik bunun yanında müşterilerine aslında hiçbir değeri olmayan puanlama sistemiyle oturduğu semtin muhtarı, oburu gibi unvanlar dağıtıyor. Bunun arkasındaki en nihai amaç insanları çekilişle alışveriş sürecinden mutlu bir şekilde ayrılmalarını sağlamak, sonrasında hatırlanarak iyi hatıralar bırakmak ve iyi bir marka bilinci yaratmak. Üstelik bunu sadece YemekSepeti değil konum bazlı uygulamaların tamamında görmek mümkün!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir